تبلیغات

صفحه 4 ( آداب انعقاد )

 

»»» دستور العمل دوم: *******************************************

زوجین عزیز و بزرگوار توجه داشته باشند که این بخش شامل دستور العمل هایی است که فقط برای شب جماع و انعقاد نطفه می باشد و برای عزیزانی تدوین و تنظیم شده که به نحوی انجام دستور العمل اول برایشان مقدور نمی باشد * زوجین محترم دقت نمایند، این بخش از دستور هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و رعایت این دستور، آثار مثبت و نقش به سزایی را به همراه دارد.

 

1.     جماع و نزدیکی را در ایامی که در روایات سفارش فرمودند حتما انجام دهند.

2.     بسیار خوب است که جماع و نزدیکی بعد از نماز عشاء یعنی از ساعت 10 شب به بعد باشد.

3.     زوجین خود را ملزم نمایند که در سر شب برای رضای خدا غسل طهارت نمایند و قبل از غسل، بدن خود را خوب شسته و موهای زائد بدن را استحاله و دفع نمایند.

4.     نماز مغرب و عشاء را در اول وقت و بهتر است که دو نفری به جماعت بجای بیاورند.

5.     بسیار خوب است که زوجین در این شب، به نیّت اموات و در گذشتگان خود به همسایگان طعام خیرات فرمایند تا بتوانند از این طریق دعایی که مُردگان در حق زندگان می کنند را درک نمایند/انشاءلله.

6.     زوجین محترم بسیار عنایت داشته باشند شام این شب تا حتی الامکان از چربی و ترشی جات نباشد و به حداقل و کمترین شام قناعت داشته و شام شب ساده باشد و قبل از اینکه سیر بشوند دست از غذا خوردن بکشند ( توجه داشته باشند: سیری شکم باعث میشود دل بمیرد و انسان نسبت به معنویت بی رقبت و کم حوصله میشود * گرسنگی عاملیست که همواره دل را زنده نگه میدارد و انگیزه انسان را دربالا بردن نسبت به امورات معنوی تقویت می نماید * توجه داشته باشید که گرسنگی شدید هم، اصلا خوب و به صلاح نیست و بایستی از آن اجتناب کرد ).

7.     محیط خانه و اتاق را پاکیزه و معطّر نمائید.

8.     اگر از سر شب تا ساعت موعود انعقاد، قرائت قرآن در اتاق طنین انداز گردد بسیار عالیست ( این امر موجب میشود تا نزول ملائک و نزول برکات در مکان صورت گیرد و همواره در آن مکانی که قرار است همبستری صورت گیرد نورانی و ملکوتی باشد * پیشنهاد میشود که یک یا دو شب مانده به شب چهلم، مراسم روضه ای در آن مکان یا منزل صورت گیرد و اشکی در آنجا ریخته شود که این امر انشاءلله معجزه می کند ).

9.     بعد از میل غذا حتما دهانتان را مسواک کنید.

10.بعد از صرف شام تا رسیدن وقت موعود جماع، بهتر است هر یک از بزرگوارن مشغول عبادت باشند ( نماز مستحبی، قرائت قرآن، دعا و مناجات، ذکر و تسبیح و یا مطالعات کتب دینی و اخلاقی ) و جایز نیست که خود را به غیر از این کارها مشغول سازند.

11.سعی شود مکانی که میخواهید در آنجا همبستری و نزدیکی صورت گیرد، از مکانی باشد که هیچگاه در آن نقطه از مکان، جماع و نزدیکی صورت نگرفته باشد.

12.زوجین لباس پاک و معطّر بر تن داشته باشند.

13.همبستری در مکانی خلوت، دور از چشم دیگران و در اتاق پاک و مرتّب و همچنین تقریبا تاریک صورت بگیرد.

14.زوجین قبل از دراز کشیدن بر روی بالشت، یک سیب را دونیم کرده و یک نیم را مرد و نیم دیگر را زن میل نماید * در صورت نبود سیب می توان به یک خرما و یا یک انار بسنده نمود ( و قبل از میل نمودن، شوهر در مورد فرزند دار شدن دعا بفرماید و زن آمین بگوید و همچنین جهت بچه دار شدن و اینکه بچه صحیح و سالم به دنیا بیاید زن و شوهر به قدر توان برای فرزند نذر نمایند ).

15.زن و مرد بر روی یک بالشت و با وضو، به گونه ای که در هنگام جماع نه رو به قبله و نه پشت به قبله باشند دراز کشیده و یک رو انداز پاک بر روی خود بیاندازند.

16.لازم به ذکر است، همانطور که در ابتدا گفته شد سعی شود جماع بعد از گذشت 3 روز ایام عادت زن باشد( چرا که زن در این مدت، میل بیشتری به جماع و نزدیکی را دارد و نیز همچنین بدن زن در حالت بسیار متعادل تری قرار دارد و تخمک زن در این مدت استعداد بالایی در بارور شدن را به خود می گیرد و همچنین رحم زن در این مدت پاک و پاکیزه است و وقت بسیار مناسبی است برای دخول و نزدیکی ) * همچنین زوجین بسیار عنایت داشته باشند که شب دخول و انعقاد، از شب های اول، وسط و آخر ماه نباشد.

17.قبل از شروع، هر دو نام خدا را بر زبان بیاورند و بگویند: (( بسم الله الرحمن الرحیم * بسم الله و بالله اللهم جَنِّبنی الشّیطان ما رَزَقتَنی * به نام خدا و برای خدا، خدایا؛ دور ساز شیطان را از آنچه به من روزی می دهی )).

18.قبل از دخول سعی شود که مرد با زن بازی کند و او را ببوسد و لمس کند ( این امر موجب میشود قوّة جنسی زوجین تحریک شده و دخول و جماع با کمال میل صورت پذیرد و این شکل و کیفیت بسیار نیکوست ).

19.زوجین توجه داشته باشند؛ از زمان بازی تا انعقاد نطفه حرفی با هم نزنند، فکر گناهی هم نکنند، به عورت هم نگاه نکنند و در تمامی مراحل هیچ گونه استرس و اضطراب و تشویش خاطر نداشته باشند و همواره ذکر خدا را بر لب داشته و خدا را یاد کنند و این را نیز بدانند، هر چه قدر مرد و زن در حال جماع و انعقاد، آرام و آرام تر باشند، فرزندشان بیشتر به آنها شبیه می شود.

20.بعد از بازی با همدیگر و در حالیکه رو انداز بر تن زن و مرد می باشد و بدون اینکه با هم حرفی زنند و یا به عورت هم نگاه کنند در کمال آرامش دخول توسط مرد در مَهبَل ( قُبُل ) جلویِ زن صورت گرفته و نطفه منعقد شود.

21.بعد از انجام جماع و دخول، زوجین طهارت گرفته و زود غسل نمایند و بعد از آن برای خداوند دو رکعت نماز شُکر و سر آخِر هم سجده شکر بجا بیآورند و خداوند را از این توفیقی که نصیبشان نمود بسیار شکر کنند .

((( انشاءلله که خداوند به برکت این مجاهدت ها فرزند نیکو و صالح به زوجین عطا فرماید . )))

 

»»»

دستور العمل سوم: ******************************************

این بخش تلخیص و خلاصه ای از دستور دوم است و می توان تا حتی المقدور به آن عمل نمود * رعایت این بخش در بردارنده آثار و فواید بسیار زیادی بوده که زوجین محترم نبایست در این مورد غافل باشند و بدانند که هر عملی که با یاد و نام خدا شروع گردد آن عمل برایشان خیر و مبارک می شود.

 

1.     جماع و نزدیکی را در ایامی که در روایات سفارش فرمودند حتما انجام دهند.

2.     شام شب تا حتی الامکان ساده و از سیری شکم بپرهیزند.

3.     بعد از میل غذا حتما دهانتان را مسواک کنید.

4.     محیط خانه و اتاق را پاکیزه و معطّر نمائید.

5.     سعی شود مکانی که میخواهید در آنجا همبستری و نزدیکی صورت گیرد، از مکانی باشد که هیچگاه در آن نقطه از مکان، جماع و نزدیکی صورت نگرفته باشد.

6.     زوجین لباس پاک و معطّر بر تن داشته باشند.

7.     همبستری در مکانی خلوت، دور از چشم دیگران و در اتاق پاک و مرتّب و همچنین تقریبا تاریک صورت بگیرد.

8.     زن و مرد بر روی یک بالشت و با وضو، به گونه ای که در هنگام جماع نه رو به قبله و نه پشت به قبله باشند دراز کشیده و یک رو انداز پاک بر روی خود بیاندازند.

9.     قبل از شروع، هر دو نام خدا را بر زبان بیاورند و بگویند: (( بسم الله الرحمن الرحیم * بسم الله و بالله اللهم جَنِّبنی الشّیطان ما رَزَقتَنی * به نام خدا و برای خدا، خدایا؛ دور ساز شیطان را از آنچه به من روزی می دهی )).

10.بعد از بازی با همدیگر و در حالیکه رو انداز بر تن زن و مرد می باشد و بدون اینکه با هم حرفی زنند و یا به عورت هم نگاه کنند و بدون اینکه فکر گناه هم بکنند، در کمال آرامش دخول توسط مرد در مَهبَل ( قُبُل ) جلویِ زن صورت گرفته و نطفه منعقد شود و بعد از آن غسل نموده و خدا را بسیار شکر کنند.