تبلیغات

صفحه 5 ( آداب انعقاد )

»»» نکات علمی: **********************************************

·        زنی که قدرت بر عادت ماهانه دارد این قابلیت را هم دارد که بچه دار شود.

·        یک نطفه مرد شامل چندین میلیارد اسپرم است که تخمک زن برای بارور شدن فقط نیاز به یک اسپرم دارد.

 

·        اسپرم توسط دستگاه تناسلی مردانه و تخمک توسط دستگاه تناسلی زنانه تولید می‌شوند. اسپرم در حین فعالیت جنسی در اثر انزال از طریق آلت مردانه وارد دستگاه تناسلی زنانه می‌شود. اسپرم از داخل واژن شنا کرده و وارد رحم می‌شود و خود را به لوله‌های فالوپ یا لوله‌های رحمی می‌رساند. تخمک نیز از تخمدان زن آزاد می‌شود و وارد لوله های فالوپ می شود. اسپرم و تخمک در این محل با یکدیگر برخورد می کنند. اسپرم وارد تخمک می شود و آنرا بارور می کند و لقاح حاصل می شود که نتیجة آن تشکیل سلول تخم است که می‌تواند به یک نوزاد تبدیل شود. بنابراین همکاری مرد و زن برای تشکیل تخم و در نتیجه حامله شدن زن لازم است. زن با وجود اینکه سلول تخم را تا بزرگ شدن و تبدیل شدن به یک نوزاد کامل در درون رحم نگه می‌دارد ولی همانطور که گفته شد برای باردار شدن نیازمند اسپرم مردانه است.

 

·        خون پریود باید دیرتر لخته شود، چون خاصیت دیر لخته شدن خون پریود برای عبور خون از دهانه ی رحم و گذر از مجرای بابهشت ، ضروری است. همچنانکه وجود بیشتر اکسید کلسیم به تجزیه ی سریع آن کمک می کند. موجودات میکروسکپی مانند باکتریها و قارچها در خون پریود یافت می شوند که در صورت باقی ماندن در محیط رحم می توانند تولید بیماری کنند و بسیار هم خطرناک باشند. بعضی از این میکروبها ظاهراً از منی مرد منشاء گرفته اند و بدین ترتیب ، زن ، بدن خود را ماهانه تصفیه می کند .

 

·        مهم است بخاطر بسپاریم که خونی که از بدن زن بطور ماهانه دفع می شود ، قبل از ترک بدن ، به منظور تغذیه و آماده گی محیط رحم برای رشد و حمایت جنین احتمالی کاربرد داشته و نمایشگری از آغاز یک زندگی نوین است. پریود یک سمبل امیدوار کننده ، نو شونده ، و مثبتی است که قابلیت زن را برای عرضه ی یک زندگی جدید به دنیا نشان می دهد. تنها جنبه ی نا مناسب پریود ، تأثیر منفی ئی است که اکثراً بر کم و کیف زندگی روزمره ی یک زن می گذارد.

 

 

·        از آنجائی که خون پریود از اجزائی مغذّی ساخته شده است که بسیار حیاتبخش اند ، بسیاری از موجودات زنده از آن برای ادامه ی حیات و تولید مثل می توانند بهره برند. بعبارت دیگر خون پریود می تواند پذیرای بسیاری از میکروبهای بیماری زا باشد و شرایط رشد و تکثیرشان را فراهم آورد. همه  میکروبها ، خطرناک و بیماری زا نیستند ، ولی اگر تعدادشان زیاد شود و در یک محیط باقی بمانند ، بوی خاصی تولید می کنند. برای بوجودآوردن این بو ، میکروبها به زمان ، گرما ، رطوبت ، و غذا احتیاج دارند. حالا بسیار ساده است حدس بزنیم که چگونه می شود از رشد میکربها و تولید بوی آزار دهنده ، که اشتباهاً به خون پریود نسبت داده شده است ، جلوگیری کرد : شستشوی مکرر بدن و عوض کردن نوارهای بهداشتی هر 4 ساعت یکبار ، دوره ی پریود را خیلی راحتتر و بهداشتی تر می کند.

 

·        اسپرم و تخمک حالت مغناطیسی داشته و در صورت قرار گرفتن نطفه در مهبل زن، تخمک جستجوی خود را برای یافتن اسپرم هم شأن خود آغاز می کند و بعد از یافتن تخمک و اسپرم همدیگر را جذب نموده و در هم ادغام گشته و تشکیل یک جنین را می دهد.

 

·        یکی از چند فواید عادت ماهانه بودن زن اینست که: تجمع میکروب در رحم زن هر بار به توسط خونی که به آن حیض گویند از بدن زن خارج می شود و رحم پاکیزه و عاری از هر گونه میکروب می شود و اگر این میکروبها در رحم باقی بماند رحم زن را عقیم نموده و یا ممکن است فرزند ناقص و یا معیوب به دنیا بیاید.

 

·        رحم زن در مدت 3 روز بعد از پایان زمان حیض استعداد بسیار بالایی در باروری و باردار شدن پیدا می کند * چرا که در این مدت رحم زن پاک و پاکیزه بوده و شروع به تخمک سازی می کند و همچنین در این مدت زن میل بیشتری به همبستر شدن با مرد را داراست و این کشش باعث میشود که مکانیزم رحم زن تحریک شده و تخمک در باروری تقویت گردد.

»»» زوجین بزرگوار و محترم توجه داشته باشند: *********************************

انجام دستور العمل اول مستلزم یک برنامه ریزی و نظم دقیق بوده و همچنین سعی و پشتکار و اخلاص عاملین را می طلبد چرا که انسان بایستی برای رسیدن به یک هدف والا و نتیجه عالی به مراتب باید سختی ها و ریاضت های آن را هم به جان بخرد و در این راه استقامت بورزد و بداند که تلخی صبر و استقامت، سرانجام ثمره ای شیرین و گوهری با ارزش به ارمغان میآورد.

امید است که انشاءلله این مطالب مورد مقبول زوجین گرامی واقع شود و چراغ هدایتی باشد در شب های جهل و تحیّر و تیز این را بدانند که تمامی این دستورالعمل برگرفته شده از احادیث، روایات و سنّت بوده و از سینه و زبان پاکانی نقل شده که خود به تنهایی سرچشمه زلال، معلم اخلاق و انسان سازی، چراغ هدایت و کشتی نجاتند.

*******************************************************

**************************************

************************

************

***

شکر خدایی را که به تنهایی خود مصوّر مکنونات عالم است و عالم امکان در ید قدرت اوست و اوست یکتا قادر متعال.

 

التماس دعا.